2011Class 1100 Meter DashEli Mullock, Worth County11.01
2011Class 1200 Meter DashEli Mullock, Worth County22.62
2011Class 1400 Meter DashDevin Gage, Stanberry51.34
2010Class 1100 Meter DashEli Mullock, Worth County11.21
2010Class 1400 Meter DashAndy Luke, Stanberry50.74
2007Class 1100 Meter DashAndy Ahart, Polo11.13
2007Class 1200 Meter DashAndy Ahart, Polo22.69
1986Class 1A100 Meter DashEd Costin, Worth County11.68
1977Class 1A440 Yard DashScott Wickinson, Worth County50.40
1976Class 1A440 Yard DashSteve McGhee, Albany52.50
1969Class S100 Yard DashMike Compton, Hamilton10.70
1969Class S220 Yard DashMike Compton, Hamilton23.70
1969Class M220 Yard DashPhil Seifert, Cameron23.20
1952Class B440 Yard DashRon Smith, Bethany51.80
1941Class B440 Yard DashSeyforth, Albany52.80
1931Class C440 Yard DashBrown, Maysville52.70
1930Class C220 Yard DashSherard, Maysville22.30
2012Class 11600 Meter RunBlake Goodin, Princeton4:45.90
2012Class 13200 Meter RunBlake Goodin, Princeton10:12.88
2012Class 1800 Meter RunBlake Goodin, Princeton1:56.14
2011Class 11600 Meter RunBlake Goodin, Princeton4:31.27
2011Class 13200 Meter RunBlake Goodin, Princeton10:12.95
2011Class 1800 Meter RunBlake Goodin, Princeton1:58.85
2010Class 11600 Meter RunBlake Goodin, Princeton4:34.25
2010Class 13200 Meter RunBlake Goodin, Princeton10:02.39
2010Class 1800 Meter RunBlake Goodin, Princeton1:59.98
2009Class 11600 Meter RunBlake Goodin, Princeton4:25.76
2009Class 13200 Meter RunBlake Goodin, Princeton10:15.52
2008Class 1800 Meter RunAlex Mullock, Worth County2:00.00
1993Class 1A1600 Meter RunMason Evans, Stanberry4:35.57
1990Class 2A1600 Meter RunLanny Morrow, Hamilton4:26.37
1990Class 2A800 Meter RunLanny Morrow, Hamilton1:57.46
1980Class 1A1600 Meter RunPaul Reeds, Gallatin4:33.92
1977Class 1A880 Yard RunGreg Frost, Gallatin2:01.30
1976Class 1A880 Yard RunBill Goodin, Princeton2:06.80
1975Class 1ATwo Mile RunBill Goodin, Princeton10:11.90
1949Class B880 Yard RunMcVey, Princeton2:04.20
1948Class B880 Yard RunMcVey, Princeton2:01.10
1947Class B880 Yard RunMcVey, Princeton2:05.10
2015Class 1110 Meter HurdlesDustin Ellis, Stanberry14.71
2015Class 1300 Meter HurdlesDustin Ellis, Stanberry40.06
2013Class 1110 Meter HurdlesDustin Ellis, Stanberry15.28
2009Class 1110 Meter HurdlesKyler Hiatt, Worth County15.22
2009Class 1300 Meter HurdlesKyler Hiatt, Worth County40.33
2008Class 1110 Meter HurdlesKyler Hiatt, Worth County15.46
2008Class 1300 Meter HurdlesKyler Hiatt, Worth County40.56
2007Class 1 110 Meter HurdlesZane Myers, Princeton15.12
2004Class 1300 Meter HurdlesBrent Pierce, Stanberry41.03
2001Class 2A110 Meter HurdlesMatt Griffin, South Harrison15.77
1999Class 1A110 Meter HurdlesJoel Terry, Worth County14.56
1999Class 1A300 Meter HurdlesJoel Terry, Worth County39.26
1998Class 1A110 Meter HurdlesJoel Terry, Worth County14.77
1997Class 1A110 Meter HurdlesJoel Terry, Worth County15.22
1995Class 2A300 Meter HurdlesEric Fne, South Harrison40.00
1978Class 1A180 Yard HurdlesKevin Hiatt, Worth County20.50
1977Class 1A120 Yard HurdlesKevin Hiatt, Worth County14.73
1977Class 1A180 Yard HurdlesKevin Hiatt, Worth County20.30
1976Class 1A180 Yard HurdlesKevin Hiatt, Worth County21.60
1970Class S180 Yard HurdlesBill Gladstone, Worth County20.80
1965Class C120 Yard HurdlesRoger Wehrli, King City15.70
1965Class C180 Yard HurdlesRoger Wehrli, King City20.80
1963Class C120 Yard HurdlesGary Williamson, Stanberry15.60
2019Class 14x400 Meter RelayStanberry3:32.17
2018Class 14x100 Meter RelayWorth County45.53
2018Class 14x800 Meter RelayPrinceton8:22.45
2012Class 14x400 Meter RelayStanberry3:31.78
2011Class 14x100 Meter RelayKing City45.42
2010Class 14x100 Meter RelayKing City45.59
2010Class 14x200 Meter RelayStanberry1:33.86
2010Class 14x400 Meter RelayStanberry3:32.81
2008Class 14x100 Meter RelayKing City44.94
2007Class 14x200 Meter RelayPolo1:31.94
2004Class 14x800 Meter RelayStanberry8:32.13
2002Class 1A4x400 Meter RelayGallatin3:32.59
2001Class 1A4x800 Meter RelayStanberry8:23.86
1999Class 1A4x100 Meter RelayWorth County45.16
1990Class 1A4x400 Meter RelayPrinceton3:34.48
1979Class 1ATwo Mile RelayAlbany8:18.26
1976Class 1AMile RelayPrinceton3:42.40
1973Class S4x220 Yard RelayAlbany1:35.00
1953Class BMile RelayBethany3:37.80
1937Class CMedley RelayRidgeway1:41.70
1931Class C4x220 Yard RelayMaysville1:37.30
2019Class 1Triple JumpCameron Jones, Pattonsburg43-08.75
2018Class 1High JumpBrett Curtis, Pattonsburg6-03.00
2018Class 1Triple JumpCameron Jones, Pattonsburg43-02.00
2014Class 1High JumpJohn Spiking, King City6-04.00
2009Class 1High JumpChris Parsons, Princeton6-05.00
2003Class 2Long JumpKyle Conkling, Hamilton22-02.00
2002Class 2ALong JumpKyle Conkling, Hamilton21-07.00
1993Class 1AHigh JumpScott Parman, Worth County6-09.00
1992Class 1AHigh JumpScott Parman, Worth County6-10.00
1981Class 1ATriple JumpTerry Donovan, Stanberry44-01.00
1977Class 1ALong JumpTim Hamilton, Princeton21-02.00
1976Class 1APole VaultDoug Gabbert, Worth County12-00.00
1975Class 1APole VaultMark Sheridan, Princeton12-03.00
1969Class MLong JumpPhil Seifert, Cameron21-05.75
1965Class CBroad JumpRoger Wehrli, King City21-06.75
1962Class CHigh JumpGary Salmon, King City6-01.50
1961Class CHigh JumpGary Salmon, King City6-02.00
1956Class CHigh JumpSweiger, Maysville5-07.25
2018Class 1Shot PutDrake Kinsella, Worth County48-01.00
2016Class 1Shot PutShelby McMillen, Stanberry49-05.50
2015Class 1Shot PutJosh Warner, Worth County51-01.25
2013Class 1DiscusJosh Warner, Worth County142-06.00
2012Class 2Shot PutT.J. Schieber, Hamilton55-04.25
2011Class 2Shot PutT.J. Schieber, Hamilton54-04.00
2008Class 2DiscusBrad Madison, South Harrison170-07.00
2008Class 1Shot PutEthan Stark, Princeton51-11.75
2007Class 2Shot PutBrad Madison, South Harrison54-05.25
2004Class 1DiscusBrett Cavanah, Princeton151-00.00
2004Class 2DiscusMatt Rauber, Hamilton153-04.00
2004Class 2Shot PutMatt Rauber, Hamilton53-04.75
2003Class 1DiscusSam Gibson, Albany143-06.00
2003Class 2Shot PutMatt Rauber, Hamilton50-06.25
2003Class 1Shot PutMatthew Elliott, King City49-05.00
2002Class 2ADiscusTyler Luellen, South Harrison154-03.00
2001Class 2ADiscusTyler Luellen, South Harrison167-09.00
2000Class 2ADiscusTyler Luellen, South Harrison155-06.00
1995Class 2ADiscusJason Mercer, Albany155-00.00
1989Class 1AShot PutTodd Nichols, Princeton47-11.50
1987Class 1AShot PutVinie Leeth, Worth County52-02.50
1986Class 1ADiscusSyd Weybrew, Gallatin138-02.00
1986Class 1AShot PutSyd Weybrew, Gallatin48-05.50
1958Class CDiscusMcMillen, Maysville137-00.00
2018Class 1200 Meter DashJasmine Taylor, Braymer26.06
2018Class 1400 Meter DashJasmine Taylor, Braymer58.27
2006Class 1400 Meter DashMelissa McGinley, Albany59.75
2004Class 1200 Meter DashSileen Kammer, Stanberry25.38
2004Class 1400 Meter DashSileen Kammer, Stanberry58.88
2001Class 1A100 Meter DashRenae Miller, Worth County13.22
2000Class 1A100 Meter DashRenae Miller, Worth County12.68
2000Class 1A200 Meter DashRenae Miller, Worth County26.3
1999Class 1A100 Meter DashRenae Miller, Worth County12.85
1999Class 1A200 Meter DashRenae Miller, Worth County26.40
1997Class 1A400 Meter DashErin Place, Albany59.79
1996Class 1A400 Meter DashJill Stanley, Princeton59.55
1993Class 2A100 Meter DashBrandy Haan, Maysville12.13
1993Class 2A200 Meter DashBrandy Haan, Maysville25.66
1993Class 2A400 Meter DashBrandy Haan, Maysville57.11
1988Class 1A100 Meter DashHeather Jones, Albany12.27
1988Class 1A200 Meter DashHeather Jones, Albany25.34
1988Class 1A400 Meter DashHeather Jones, Albany58.09
1987Class 1A100 Meter DashHeather Jones, Albany12.58
1987Class 1A200 Meter DashHeather Jones, Albany25.42
1987Class 1A400 Meter DashHeather Jones, Albany56.79
1986Class 1A400 Meter DashHeather Jones, Albany56.70
1984Class 1A100 Meter DashVicki Stoll, Stanberry12.77
1984Class 2A200 Meter DashJoyce Swofford, Maysville26.70
1984Class 2A400 Meter DashJoyce Swofford, Maysville57.08
1983Class 1A100 Meter DashVicki Stoll, Stanberry13.09
1982Class 1A100 Meter DashVicki Stoll, Stanberry12.69
1982Class 1A200 Meter DashVicki Stoll, Stanberry26.22
1997Class 2A800 Meter RunKalen Hill, Hamilton2:22.10
1996Class 2A1600 Meter RunChaye Mathfield, South Harrison5:22.47
1996Class 2A3200 Meter RunChaye Mathfield, South Harrison11:44.77
1988Class 1A3200 Meter RunBecky Miller, Worth County12:09.19
1987Class 1A800 Meter RunHolly Miller, King City2:23.35
1985Class 1A1600 Meter RunHolly Miller, King City5:19.80
1985Class 2A1600 Meter RunJoyce Swofford, Maysville5:11.21
1985Class 1A3200 Meter RunDawn Carlson, Princeton12:09.15
1985Class 2A800 Meter RunJoyce Swofford, Maysville2:16.65
1984Class 2A1600 Meter RunJoyce Swofford, Maysville5:12.01
1983Class 2A1600 Meter RunJoyce Swofford, Maysville5:16.30
2018Class 1100 Meter HurdlesAnna Gladstone, Worth County15.63
2012Class 2100 Meter HurdlesElsie Greenwood, Hamilton15.40
2011Class 2100 Meter HurdlesLindsay Vollmer, Hamilton14.36
2011Class 2300 Meter HurdlesLindsay Vollmer, Hamilton44.68
2010Class 2100 Meter HurdlesLindsay Vollmer, Hamilton14.16
2010Class 2300 Meter HurdlesLindsay Vollmer, Hamilton43.68
2008Class 2300 Meter HurdlesLindsay Vollmer, Hamilton44.08
2007Class 1300 Meter HurdlesAlissa Miller, Worth County47.13
2006Class 1300 Meter HurdlesAlissa Miller, Worth County47.30
2005Class 1100 Meter HurdlesTierney Eaton, Worth County16.06
2005Class 1300 Meter HurdlesAlissa Miller, Worth County47.09
2004Class 1100 Meter HurdlesTierney Eaton, Worth County15.75
2001Class 1A100 Meter HurdlesRenae Miller, Worth County15.66
2001Class 1A300 Meter HurdlesRenae Miller, Worth County47.13
2000Class 1A100 Meter HurdlesRenae Miller, Worth County15.50
2000Class 1A300 Meter HurdlesRenae Miller, Worth County46.61
1999Class 1A100 Meter HurdlesRenae Miller, Worth County15.47
1999Class 1A300 Meter HurdlesRenae Miller, Worth County46.12
1998Class 1A100 Meter HurdlesRenae Miller, Worth County15.72
1979Class 1A80 Yard HurdlesMyrna Moore, Princeton11.52
1978Class A80 Yard HurdlesMyrna Moore, Princeton11.54
1977Class A80 Yard HurdlesMyrna Moore, Princeton11.11
2012Class 14x400 Meter RelayStanberry4:14.15
2012Class 24x800 Meter RelayGallatin9:48.45
2008Class 14x100 Meter RelayAlbany52.86
2007Class 24x800 Meter RelayHamilton9:44.20
2007Class 14x800 Meter RelayPolo10:15.93
2006Class 24x800 Meter RelayHamilton9:45.13
2005Class 14x100 Meter RelayWorth County51.42
2005Class 24x800 Meter RelayHamilton9:44.51
2004Class 14x200 Meter RelayWorth County1:49.45
2004Class 14x400 Meter RelayStanberry4:18.84
2003Class 14x200 Meter RelayStanberry1:50.59
2003Class 14x400 Meter RelayStanberry4:14.57
1996Class 1A4x200 Meter RelayWorth County1:49.16
1995Class 1A4x200 Meter RelayStanberry1:51.21
1995Class 1A4x400 Meter RelayGallatin4:14.91
1994Class 1A4x200 Meter RelayStanberry1:48.55
1994Class 2A4x400 Meter RelayGallatin4:11.70
1993Class 2A4x200 Meter RelayMaysville1:47.48
1992Class 1A4x100 Meter RelayWorth County52.15
1992Class 1A4x200 Meter RelayWorth County1:49.33
1991Class 1A4x100 Meter RelayWorth County52.37
1991Class 1A4x200 Meter RelayWorth County1:50.47
1990Class 1A4x200 Meter RelayKing City1:54.19
1987Class 1A4x200 Meter RelayAlbany1:48.96
1986Class 1A4x200 Meter RelayAlbany1:49.11
1984Class 1A4x200 Meter RelayWorth County1:49.07
1983Class 2A4x400 Meter RelayMaysville4:07.90
1983Class 2A4x800 Meter RelayMaysville9:41.08
1982Class 1A4x100 Meter RelayStanberry51.78
1982Class 1A4x200 Meter RelayWorth County1:49.96
1982Class 2A4x800 Meter RelayMaysville9:46.85
1981Class 1A4x100 Meter RelayStanberry51.9
1980Class 1A4x110 Yard RelayStanberry53.18
1979Class 2A4x110 Yard RelayMaysville51.61
1979Class 2ATwo Mile RelayHamilton10:07.27
2019Class 1High JumpBrooklyn Miller, St. Joseph Christian5-05.00
2019Class 1Long JumpAnna Gladstone, Worth County17-10.25
2019Class 1Pole VaultRegan Allee, Worth County9-09.00
2019Class 2Pole VaultSummer Beaty, South Harrison10-09.00
2018Class 1High JumpMarissa Jensen, Stanberry5-07.25
2018Class 1Long JumpAnna Gladstone, Worth County16-10.00
2018Class 1Pole VaultTaylor Francis, Braymer9-09.00
2014Class 1Pole VaultAmy Gully, Albany10-00.00
2012Class 1Pole VaultClaire Andrews, Worth County10-00.00
2011Class 2Long JumpLindsay Vollmer, Hamilton18-01.00
2011Class 1Pole VaultClaire Andrews, Worth County9-03.00
2010Class 2High JumpLindsay Vollmer, Hamilton5-06.00
2010Class 2Long JumpLindsay Vollmer, Hamilton17-06.50
2009Class 2High JumpLindsay Vollmer, Hamilton5-07.00
2009Class 1Pole VaultJessica Borey, Worth County10-04.00
2008Class 2High JumpLindsay Vollmer, Hamilton5-04.00
2008Class 2Long JumpLindsay Vollmer, Hamilton18-07.25
2008Class 1Long JumpMelissa McGinley, Albany16-09.25
2005Class 1High JumpTierney Eaton, Worth County5-04.00
2003Class 1High JumpTierney Eaton, Worth County5-06.00
2002Class 1ATriple JumpRachel Stevens, Albany35-01.25
2001Class 1ATriple JumpRachel Stevens, Albany34-07.25
2000Class 1AHigh JumpAnnie Powell, Princeton5-01.00
1999Class 1AHigh JumpAnnie Powell, Princeton5-02.00
1998Class 1AHigh JumpAnnie Powell, Princeton5-06.00
1998Class 1ATriple JumpAmy Davis, King City37-07.00
1997Class 1AHigh JumpJill Stanley, Princeton5-03.00
1996Class 1AHigh JumpJill Stanley, Princeton5-04.00
1996Class 1ALong JumpCindy Critten, Gallatin16-08.00
1996Class 1ATriple JumpCindy Critten, Gallatin36-10.50
1995Class 1AHigh JumpCindy Critten, Gallatin5-05.00
1995Class 1ALong JumpCindy Critten, Gallatin17-01.50
1995Class 1ATriple JumpCindy Critten, Gallatin36-04.75
1994Class 1AHigh JumpJill Stanley, Princeton5-05.00
1994Class 2ATriple JumpCindy Critten, Gallatin36-11.00
1993Class 2ALong JumpCindy Critten, Gallatin17-00.75
1983Class 1ATriple JumpVicki Stoll, Stanberry34-06.75
1982Class 1ALong JumpSally Spillman, Gallatin17-07.25
1982Class 1ATriple JumpVicki Stoll, Stanberry35-11.00
1981Class 1ALong JumpKay Donovan, Stanberry16-08.00
1981Class 1ATriple JumpSally Spillman, Gallatin34-09.50
2019Class 1DiscusMerrideth Spiers, Worth County132-05.00
2018Class 1DiscusMerrideth Spiers, Worth County135-09.00
2013Class 1Shot PutAmber Sleeth, King City37-06.00
2012Class 1Shot PutAmber Sleeth, King City38-00.75
2009Class 1Shot PutBrittney McGinley, Polo39-02.50
2007Class 1Shot PutBrittney McGinley, Polo36-03.50
2002Class 1ADiscusApril Miller, Worth County120-01.00
2001Class 1ADiscusApril Miller, Worth County113-10.00
1999Class 2ADiscusJamie Snider, Hamilton119-10.00
1998Class 1ADiscusJennifer Johnson, Princeton103-04.00
1994Class 1ADiscusMindi Gamel, Worth County113-07.00
1993Class 2Shot PutJami Slaughter, South Harrison38-11.00
1992Class 2Shot PutJami Slaughter, South Harrison38-00.25
1986Class 1Shot PutJulie McKinney, Worth County36-08.50